ZP.271.1.2020 Wyjaśnienie treści SIWZ - 19.02.2020
Rajgród, 19 lutego 2020 r.
ZP.271.1.2020
-wszyscy Wykonawcy-
-strona internetowa Zamawiającego-
Wyjaśnienie treści SIWZ
do przetargu nieograniczonego na realizację zadania:
„Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Rajgród”
Na podstawie art. 38 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r., poz. 1843), Zamawiający udziela odpowiedzi na pytania z dnia 14.02.2020 r. (data wpływu: 18.02.2020r.):
Pytanie nr 1.
W odpowiedzi z dnia 10 lutego 2020 r., pismo ZP.271.1.2020 Zamawiający stwierdził,
iż podał w SIWZ wymagania dotyczące lamp oświetleniowych. Zamawiający nie wskazuje w dokumentacji przetargowej nazw i typów opraw.
Analizując całą dokumentację załączoną na stronie internetowej (audyt, STWiOR, projekt oświetleniowy itp.) Zamawiającego zauważamy szereg rozbieżności. Parametry techniczne opraw zawarte w SIWZ, a w STWiOR są w niektórych przypadkach różne. Oprawy wg projektu oświetleniowego typu RAPID, czy OCP, posiadają również
w rzeczywistości inne parametry, czy też certyfikaty. Moce oprawy parkowej są podawane w audycie 20W, a wg projektu 33W.
W związku z tym, prosimy o informację, czy oferenta składana na oprawach zawartych
w projekcie oświetleniowych będzie uznana za ważną, oraz czy należy wówczas przedstawić projekt na tych oprawach.
Odpowiedź:
Zamawiający w punkcie 2.1.2 SIWZ wyraźnie określił, iż przedmiar oraz dokumentacja projektowa i audyt stanowią dokumenty pomocnicze do wyceny oferty. Podstawą wyceny jest specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót. Ponieważ dokumenty te powstawały w różnych okresach, naturalną rzeczą są występujące w nich różnice, wynikające między innymi ze zmian parametrów technicznych urządzeń w tzw. międzyczasie. Tak więc wszystkie proponowane przez wykonawców rozwiązania muszą spełnić wymagania zawarte w SIWZ i STWiOR. Jeżeli proponowane przez wykonawców rozwiązania spełniają wymagania STWiOR, a jednocześnie są zbieżne z projektem, to jest to oczywiście akceptowalne. Natomiast jeżeli proponowane rozwiązania spełniają założenia z projektu, ale nie spełniają wymagań opisanych w SIWZ i STWiOR, to oferta zostanie odrzucona.
Pytanie nr 2
Zamawiający wymaga wymiany szaf wyposażonych w kompensację mocy biernej oraz zabezpieczenie przepięciowe, przy jednoczesnym zastosowaniu zabezpieczenia przepięciowego w oprawach. W związku z tym uważamy, iż zbędne jest zastosowanie zabezpieczenia dodatkowego w oprawach. Podraża to jednocześnie koszt opraw
i całkowity modernizacji.
Prosimy zatem o wykreślenie wymogu zastosowania dodatkowego zabezpieczenia przepięciowego w oprawach.
Odpowiedź:
Według rozeznania Zamawiającego, koszt zabezpieczenia przeciwprzepięciowego montowanego w oprawie nie stanowi istotnej pozycji kosztowej w wartości oprawy. Dla Zamawiającego stanowi natomiast dodatkowe zabezpieczenie opraw w przypadku awarii zabezpieczenia w szafie oświetleniowej. Zamawiający nie zmienia zatem zapisów SIWZ i STWiOR w tym zakresie i podtrzymuje wcześniej opisane wymagania.
Pytanie nr 3
Zamawiający podał parametry techniczne opraw parkowych, które nie są zbieżne
z parametrami, jakie posiada oprawa zawarta w projekcie oświetleniowym. Prosimy zatem również o informację, czy oferta złożona na oprawach zgodnych z projektem oświetleniowym będzie uznana jako spełniająca wymogi Zamawiającego.
Odpowiedź:
Podobnie jak w odpowiedzi na pytanie nr 1 - podstawą akceptacji oferty wykonawcy jest jej zgodność z wymaganiami opisanymi w SIWZ i STWiOR. W przypadku tożsamych wymagań opisanych w STWiOR i projekcie, propozycja spełniająca te wymagania zostanie zaakceptowana, ponieważ będzie spełniała wymagania opisane w STWiOR, który jest dokumentem nadrzędnym, co Zamawiający wyraźnie określił w p. 2.1.2 SIWZ. To jest warunek niezbędny do rozpatrywania zgodności oferty z wymaganiami Zamawiającego.
Z up. Burmistrza
/-/ Anna Drapczuk
Kierownik Referatu Inwestycji i Rozowju
Metryka strony