Wykonanie dokumentacji projektowo kosztorysowej dla remizy OSP w Bełdzie

Rajgród, dnia 07.06.2017 r.

INFORMACJA O WYBORZE OFERTY

Gmina Rajgród informuje, że wyłoniono wykonawcę usługi polegającej na wykonaniu dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla budynku remizy OSP w Bełdzie. Do dnia 31.05.2017 r. wpłynęły 3 oferty. Do dnia 05.06.2017 r. został wyznaczony termin na złożenie ofert dodatkowych. W dniu 07.05.2017 r. dokonano oceny złożonych ofert i wyłoniono ofertę najkorzystniejszą. Poniższa tabela przedstawia zestawienie złożonych ofert:

l.p.

Nazwa firmy

oferta

Uwagi

cena

termin płatności

1

Przedsiębiorstwo Usług Projektowo – Montażowych „EKOPROJEKT” Sp. z o.o. ul. Prosta 7

21-500 Biała Piska

28 905,00

22 dni

brak

2

PSBUD mgr. Inż. Piotr Świrzyński

Wałdowo Szlacheckie 87G

86-302 Grudziądz

15 744,00

22 dni

brak

3

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe HYDROBUD

Stanisław Kużmiński

ul. Wspólna 4

18-214 Klukowo

16 999,00

22 dni

brak

Nr oferty

Zestawienie punktów

cena

termin płatności

Suma punktów

1

51

5

56

2

95

5

100

3

87

5

92

Wybrano ofertę nr 2 firmy PSBUD mgr. Inż. Piotr Świrzyński, Wałdowo Szlacheckie 87G, 86-302 Grudziądz ze względu na uzyskaną największą ilość punktów.

BURMISTRZ

Ireneusz Gliniecki


Rajgród, dn. 23.05.2017 r.

IF.7011.6.2017

ZAPYTANIE OFERTOWE

Gmina Rajgród, ul. Warszawska 32, 19-206 Rajgród, woj. podlaskie, zaprasza do składania ofert na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla świetlicy wiejskiej w miejscowości Bełda.

Niniejsze zamówienie będzie udzielone bez zastosowania ustawy z 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2015r. poz. 2164, z późn. zm.) – na podstawie art. 4 pkt 8 ww. ustawy.

  1. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA:

    1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla inwestycji p.n.: Przebudowa budynku remizy OSP w Bełdzie”

        • Miejsce inwestycji: działka nr ewid. 16/3 w miejscowości Bełda, gmina Rajgród.

        • Układ funkcjonalny budynku: sala, toalety, pomieszczenie kuchenne, dwa mniejsze bądź jeden duży garaż na samochody pożarnicze, szatnia, pomieszczenie socjalne dla strażaków, pomieszczenie przeznaczone na bibliotekę,

        • Przybliżona powierzchnia użytkowa budynku – ok. 50-60 m2.

        • Obecnie budynek parterowy z poddaszem nieużytkowym, bez podpiwniczenia.

        • Należy zaprojektować niezbędną infrastrukturę tj. przyłącze wodociągowe, przyłącze energetyczne, zbiornik bezodpływowy.

        • Należy zaprojektować rozbudowę budynku w bok, lub jeżeli istnieje taka możliwość wykorzystać poddasze.

        • Planowany system ogrzewania – do ustalenia na etapie projektowania.

        • Dostępność komunikacyjna – istniejący zjazd z drogi powiatowej.

        • Należy zaprojektować ogrodzenie działki oraz podjazdy z kostki brukowej,

    1. Szczegółowe rozwiązania zostaną ustalone z Zamawiającym na etapie projektowania.

    2. W zakres zamówienia wchodzi:

      1. wykonanie następujących opracowań i dostarczenie ich do siedziby Zamawiającego:

        • kompletny projekt budowlany na podstawie uzyskanych przez Wykonawcę map do celów projektowych, wraz z informacją BIOZ i projektami branżowymi – 6 egz.,

        • szczegółowy przedmiar robót – 4 egz.,

        • kosztorys inwestorski – 2 egz.,

        • specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót dla wszystkich prac ujętych w projektach budowlanych – 4 egz.,

        • wersja elektroniczna całej dokumentacji – 1 egz. na nośniku danych,

Wykonawca będzie zobowiązany do skonsultowania wstępnej wersji dokumentacji i wykonania jej zgodnie z wytycznymi Zamawiającego.

      1. dokonanie jednokrotnej aktualizacji kosztorysów inwestorskich przed wszczęciem przez Zamawiającego postępowania przetargowego na wykonanie przebudowy budynku – w ramach zaproponowanej ceny ofertowej

      2. uzyskanie wszystkich wymaganych prawem opinii i uzgodnień dokumentacji,

      3. przygotowanie kompletnego i poprawnego wniosku o ustalenie warunków zabudowy wraz z załącznikami

      4. przygotowanie kompletnego i poprawnego wniosku i uzyskania pozwolenia na budowę.

      5. sprawowanie nadzoru autorskiego na żądanie inwestora lub właściwego organu w zakresie:

        • stwierdzenia w toku wykonania robót budowlanych zgodności realizacji z projektem,

        • uzgadniania możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy lub inspektora nadzoru inwestorskiego.

    1. Dokumentację projektową należy sporządzić w oparciu o obowiązujące przepisy prawne, w szczególności:

        • rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (tekst jedn. Dz.U. z 2013 r., poz. 1129 z późn. zm.)

        • rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r.  w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U. z 2004 r., nr 130, poz. 1389 z późn. zm.).

        • rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i form projektu budowlanego (Dz.U. z 2012 poz. 462 z późn. zm.).

        • dokumentacja techniczna będzie stanowiła podstawę opisu przedmiotu zamówienia w późniejszym postępowaniu na wykonanie ww. inwestycji w związku z tym musi być wykonana zgodnie z przepisami art. 29-30 ustawy 29.01.2004 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2015 r., poz. 2164 z późn. zm.), a w szczególności:

  • do opisu przedmiotu zamówienia zastosować nazwy i kody określone we Wspólnym Słowniku Zamówień,

  • przedmiotu zamówienia nie należy opisywać przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów,

  • przedmiot zamówienia należy opisać przez określenie wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, w tym wymagań środowiskowych, pod warunkiem że podane parametry są dostatecznie precyzyjne, aby umożliwić wykonawcom ustalenie przedmiotu zamówienia, a zamawiającemu udzielenie zamówienia,

  • w przypadku odwołania do norm należy uwzględnić kolejność wynikającą z ustawy Prawo zamówień publicznych opisaną w art 30 ww. ustawy.

      1. Zaleca się, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej w terenie, dla którego ma być opracowana dokumentacja projektowa oraz uzyskał wszelkie niezbędne informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz zdobył na swoją własną odpowiedzialność i ryzyko, wszelkie dodatkowe informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz do skalkulowania wynagrodzenia za wykonanie przedmiotu zamówienia.

2. Warunki udziału w postępowaniu

1. W postępowaniu mogą brać udział wykonawcy, którzy:

  1. posiadają uprawnienia do wykonywania działalności objętej przedmiotem zamówienia, niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponuję potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, znajduję się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia.

  2. skierują do realizacji zamówienia osoby zdolne do wykonania zamówienia, tj.:

  • osobę posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej (lub osobę posiadającą odpowiadające ww. uprawnieniom, ważne uprawnienia uzyskane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, lub osobą, której odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych) :

  • osobę posiadającą uprawnienia w zakresie instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektromagnetycznych, (lub osobę posiadającą odpowiadające ww. uprawnieniom, ważne uprawnienia uzyskane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, lub osobą, której odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych)

  • osobę posiadającą uprawnienia w zakresie projektowania instalacji sanitarnych (lub osobę posiadającą odpowiadające ww. uprawnieniom, ważne uprawnienia uzyskane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, lub osobą, której odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych)

c) posiadają doświadczenie polegające na wykonaniu co najmniej 2 usług polegających na wykonaniu projektów budowy, przebudowy lub rozbudowy budynków.

2. Zamawiający będzie oceniał spełnianie warunków udziału w postępowaniu na podstawie złożonych oświadczeń i dokumentów

3. KRYTERIUM OCENY OFERT

    1. Przy wyborze ofert Zamawiający kierować się będzie kryterium:

    • cena brutto – 95%., w kryterium „cena” punkty będą przyznawane wg formuły =

cena najniższa

x 95

cena badana

    • termin płatności – 5% . W kryterium „termin płatności” punkty będą przyznawane wg następujących zasad:

- 14 dni – 0 pkt.

- 15 - 21 dni – 2,5 pkt.

- 22 – 30 dni – 5 pkt.

Zamawiający wymaga terminu płatności od 14 do 30 dni.

      1. Cena ma być wyrażona w polskich złotych. Cena za wykonanie zamówienia jest ceną ryczałtową i obejmuje wszystkie koszty niezbędne do całkowitego i efektywnego wykonania zamówienia, w tym koszty map do celów projektowych oraz uzyskanie wszystkich niezbędnych opinii i uzgodnień.

      2. Zamawiający będzie wybierał najkorzystniejszą ofertę kierując się ceną ofert, oraz terminem płatności.

      3. Jeżeli ceny ofert będzie przekraczała kwotę, jaką zamierza się przeznaczyć na realizację zamówienia, Zamawiający zastrzega sobie możliwość wezwania Wykonawców, którzy złożyli oferty, do złożenia ofert dodatkowych.

      4. Jeżeli dwie lub więcej ofert uzyska taką samą liczbę punktów, Zamawiający wybierze ofertę tańszą. Jeżeli dwie lub więcej ofert uzyska taką samą liczbę punktów i ma taką samą cenę Zamawiający zastrzega sobie prawo do wezwania Wykonawców do złożenia ofert dodatkowych

4. MIEJSCE I TERMIN SKŁADANIA OFERT

      1. Ofertę wraz z załącznikami należy złożyć w Urzędzie Miejskim w Rajgrodzie przy ul. Warszawskiej 32, 19-206 Rajgród w Sekretariacie Urzędu, pokój nr 11 na I piętrze budynku, osobiście, kurierem, za pośrednictwem poczty lub przesłać podpisaną ofertę na e-mail: dorota.baginska@um.rajgrod.wrotapodlasia.pl (oferta w tym wypadku ma być podpisana przez osobę uprawnioną i zeskanowana). Ofertę przesłaną e-mailem należy potwierdzić pisemnie.

      2. Termin składania ofert upływa dnia 31 maja 2017 r.

      3. Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.

        Ofertę należy złożyć na formularzu ofertowym

5. PRZESŁANKI ODRZUCENIA OFERTY

1. Oferta podlega odrzuceniu w przypadku gdy:

  1. jej treść nie odpowiada treści zapytania ofertowego,

  2. została złożona przez podmiot:

    - niespełniający warunków udziału w postępowaniu w sprawie wyboru przez beneficjenta wykonawcy danego zadania ujętego w zestawieniu rzeczowo finansowym operacji określonych w zapytaniu ofertowym lub

    - powiązany osobowo lub kapitałowo z beneficjentem lub osobami, o których mowa w art. 43a ust. 4 ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (Dz. U. z 2017 r., poz. 60)

  3. została złożona po terminie składania ofert w zapytaniu ofertowym

    2. Oferta nie podlega odrzuceniu, mimo że została złożona przez podmiot powiązany osobowo lub kapitałowo z osobą, o której mowa w art. 43a ust. 4 ww. ustawy , jeżeli osoba ta nie będzie brała udziału w dalszym postępowaniu w sprawie wyboru przez beneficjenta wykonawcy danego zadania ujętego w zestawieniu rzeczowo-finansowym operacji.

    3. W przypadku, o którym mowa w art. 57h ust 3 ww. ustawy, przepisu ust. 1 pkt 2 lit. b nie stosuje się. W takim przypadku oferta podlega odrzuceniu również, jeżeli czynności związane z przygotowaniem lub przeprowadzeniem postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wykonała osoba podlegająca wyłączeniu na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 1-4 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (dz. U. z 2015 r., poz. 2164, z późn. zm.), chyba że osoba ta nie będzie brała udziału w dalszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.

6. SPOSÓB PRZYGOTOWANIA OFERTY

      1. Cenę ofertową należy podać na formularzu ofertowym stanowiącym załącznik do niniejszego zapytania, podpisanym przez upełnomocnionego przedstawiciela Wykonawcy.

      2. Oferta powinna zawierać pełną nazwę i adres Wykonawcy oraz datę sporządzenia oferty oraz wykazy i oświadczenia, o których mowa w pkt. 2.2 niniejszego zapytania oraz referencje potwierdzające należyte wykonanie usług i kopie uprawnień wykazanych osób.

7. Warunki wykluczenia

Z postępowania o udzielnie zamówienia wyklucza się:

  1. wykonawcę, w stosunku do którego otwarto likwidację, w zatwierdzonym przez sąd układzie w postępowaniu restrukturyzacyjnym jest przewidziane zaspokojenie wierzycieli przez likwidację jego majątku lub sąd zarządził likwidację jego majątku w trybie art. 332 ust. 1 ustawy z dnia 15 maja 2015 r. - Prawo restrukturyzacyjne (Dz. U. poz. 978, z późn. zm.) lub którego upadłość ogłoszono, z wyjątkiem wykonawcy, który po ogłoszeniu upadłości zawarł układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego, chyba że sąd zarządził likwidację jego majątku w trybie art. 366 ust. 1 ustawy z dnia 28 lutego 2003 r. - Prawo upadłościowe (Dz. U. z 2015 r. poz. 233, z późn. zm.);

  2. wykonawcę będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo:

  • o którym mowa w art. 165a, art. 181-188, art. 189a, art. 218-221, art. 228-230a, art. 250a, art. 258 lub art. 270-309 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny (Dz. U. poz. 553, z późn. zm.) lub art. 46 lub art. 48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2016 r. poz. 176),

  • o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny,

  • skarbowe,

  • o którym mowa w art. 9 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 769);

    c) wykonawcę, jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt b);

d) podmioty powiązane osobowo lub kapitałowo z Zamawiającym. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między Zamawiającym lub osobami upoważnionym do zaciągania zobowiązań w imieniu Zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu Zmawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzaniem procedury wybory Wykonawcy, a Wykonawcą polegające w szczególności:

  • uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,

  • posiadania co najmniej 10 % udziałów lub akcji,

  • pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,

  • pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej,

  • pozostawaniu z wykonawcą w takim stosunku prawnym lub faktycznym, że może to budzić uzasadnionej wątpliwości co do bezstronności tych osób.

e) Wykonawców, którzy nie wykazali spełniania warunków udziału w postępowaniu.

2. Wykonawca wykaże brak podstaw do wykluczenia przez złożenia oświadczenia, zgodnie z treścią określoną w formularzu ofertowym.

8. Warunki ZMIANY UMOWY

1. Zmiany umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.

2. Nie jest zmianą umowy wymagającej formy pisemnej:

a) wyznaczenie innych osób do kontaktu w sprawach realizacji umowy niż wskazane w umowie.

b) utrata mocy lub zmiany aktów prawnych przywołanych w umowie. W każdym takim przypadku Wykonawca ma obowiązek stosowania się do obowiązujących aktów prawa.

3. Zamawiający dopuszcza możliwość wydłużenia terminu realizacji umowy w przypadku, gdy wystąpią opóźnienia w wydawaniu decyzji, zezwoleń, uzgodnień, itp., do wydania których właściwe organy są zobowiązane na mocy przepisów prawa, jeżeli opóźnienie przekroczy okres, przewidziany w przepisach prawa, w którym ww. decyzje powinny zostać wydane oraz nie są następstwem okoliczności, za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność.

4. Zamawiający ma prawo odstąpić od umowy, jeżeli Wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, Zamawiający może odstąpić od umowy w terminie 30 dni od powzięcia wiadomości o tych okolicznościach. W takim przypadku Wykonawca może żądać jedynie wynagrodzenia należnego mu z tytułu wykonania zrealizowanej części umowy.

5. Zamawiający zastrzega sobie prawo do odstąpienia od umowy z winy Wykonawcy w przypadkach rażącego nienależytego wykonania umowy przez Wykonawcę, w szczególności w przypadku, gdy:

a) Wykonawca nie rozpoczął wykonywania zamówienia pomimo pisemnego wezwania Zamawiającego lub przerwał prace i nie podejmuje ich mimo pisemnego wezwania Zamawiającego, lub pozostaje w zwłoce z realizacją przedmiotu umowy, a z okoliczności wynika, że zagrożone jest wykonanie zamówienia lub jego etapów w terminie określonym w umowie;

6. W przypadku odstąpienia od umowy skutki odstąpienia nastąpią na przyszłość - od dnia skutecznego złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy i nie dotyczą takich postanowień umownych jak kary umowne, gwarancje, prawo żądania odszkodowania za nienależyte wykonanie umowy.

7. Wykonawca udziela rękojmi i gwarancji jakości w zakresie określonym w umowie na część zobowiązania wykonaną przed odstąpieniem od umowy.

8. Rozliczenie za wykonany zakres prac nastąpi na podstawie obustronnie uzgodnionych kosztorysów powykonawczych określających koszt wykonanego zakresu zamówienia oraz protokołu odbioru prac przerwanych. Koszt sporządzenia inwentaryzacji i kosztorysów obciąża tę stronę, z której przyczyny wystąpiło odstąpienie.

9. Zamawiający zapłaci Wykonawcy wynagrodzenie za usług wykonane do dnia odstąpienia, pomniejszone o roszczenia Zamawiającego z tytułu kar umownych oraz ewentualne roszczenia o obniżenie ceny na podstawie rękojmi lub inne roszczenia odszkodowawcze.

9. TERMIN REALIZACJI ZAMÓWIENIA

Zadanie należy wykonać do 29 września 2017 r., przy czym wstępna koncepcja powinna zostać przekazana Zamawiającemu w terminie 3 tygodni od dnia podpisania umowy, a w ciągu tygodnia od zaakceptowania wstępnej koncepcji wykonawca złoży kompletny wniosek o decyzję lokalizacyjną.

10. Informacje dodatkowe

1. Wszelkich informacji dotyczących przedmiotu zamówienia udziela: Dorota Bagińska, tel. 86 272 19 56, e-mail: dorota.baginska@um.rajgrod.wrotapodlasia.pl

2. Zamawiający zastrzega sobie prawo do:

      • zakończenia postępowania bez wyboru żadnej oferty.

3. przed podpisaniem umowy Zamawiający żąda wniesienia przed podpisaniem umowy zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 10% ceny ofertowej brutto. Zabezpieczenie służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy. Zabezpieczenie Wykonawca wpłaca przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego nr 79 8768 0003 3900 0550 2000 0040, podając w tytule przelewu „Zabezpieczenie do umowy nr IF.7011.6.2017”. Zamawiający zwróci 100 % zabezpieczenia w terminie 30 dni od uzyskania pozwolenia na budowę.

11. Załączniki do zapytania ofertowego

Formularz ofertowy

Z up. Burmistrza

/-/ Anna Bukowska

Kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju

Metryka strony

Udostępniający: Urząd Miejski w Rajgrodzie

Wytwarzający/odpowiadający: Dorota Bagińska

Wprowadzający: Dorota Bagińska

Data modyfikacji: 2017-06-07

Opublikował: Dorota Bagińska

Data publikacji: 2017-05-23